Plačiau apie konferenciją
LR Socialinės apsaugos ir darbo ministras D. Jankauskas konferenciją pradėjo kalba apie vykdomą ir planuojamą valstybės politiką, skirtą stiprinti bendruomenių vaidmenį sprendžiant socialinius klausimus.
Kituose pranešimuose buvo pristatyta bendruomenių socialinės veiklos patirtis ir iššūkiai, plėtojama socialinio verslumo tema.
A. Kučikas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Bendruomenių reikalų skyriaus vedėjas, pristatė pranešimą „Bendruomenių socialinės veiklos link - veiksmai ir planai“. Pranešime buvo apžvelgta bendruomenių raida, kryptys ir ko reikia perėjimui į socialinės veiklos etapą.
Labai įdomia patirtimi pasidalino Antanavo bendruomenės pirmininkė R. Kneizevičienė. Pranešimas „Kaimo bendruomeninė organizacija - socialinių paslaugų teikėja“ davė daug idėjų kaip būtų galima organizuoti socialinę veiklą mūsų bendruomenėje. Ji teigė, kad socialinių paslaugų poreikis kaimo bendruomenėse yra labai didelis. Kaimo žmonėms vis sunkiau pasiekti būtiniausias paslaugas: uždaromos pradinės mokyklos, parduotuvės, vaikų priežiūros įstaigos, paštai, geležinkelio stotys ir kitos įvairios įstaigos. Tokiomis sąlygomis išauga socialinės atskirties grėsmė. Vietos paslaugų pritaikymas ir palaikymas yra naujas išbandymas kaimo bendruomeninėms organizacijoms bei naujas postūmis kaimo plėtrai kuriant naujas darbo vietas ir mažinant socialinę atskirtį kaimo vietovėse. Tikimės gerbiamos R. Kneizevičienės sulaukti ir Dembavos bendruomenėje, kad smulkiau papasakotų apie gerąją patirtį.
Socialinio verslumo ekspertė I. Pranskevičiūtė skaitė pranešimą apie socialinį verslumą: kaip gauti ekonominę naudą kuriant gerovę kitiems? I. Pranskevičiūtė apžvelgė bendruomenių organizacijų funkcijas, bendruomeninio darbo reikšmę ir rizikas. Pasak jos, bendruomeninis darbas stiprina pilietinę visuomenę, ugdo savanorius, tačiau turi pakankamai ir rizikų: kompetencijos ir idėjų stoka, trumpalaikiškumas, strateginio planavimo nebuvimas, nelankstumas, nederinami komerciniai ir nekomerciniai resursai bei pajamos, partnerystės su verslu stoka. Nors ūkinė-komercinė veikla nevyriausybinėms organizacijoms yra leidžiama.
Perėjimui į socialinės veiklos etapą reikia visai nedaug, tik: ilgalaikių įsipareigojimų bendruomenės nariams, tinkamą kompetenciją turinčių darbuotojų ir savanorių, socialinei veiklai vykdyti pritaikytų resursų (patalpų, įrangos) bei ilgalaikio finansavimo perspektyvų...